Всього 3 людини

Алгоритм дій учасників освітнього процесу у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги, що розроблений на основі рекомендацій ДСНС України.

Дата: 11 листопада 2022 о 11:39
78 переглядів

Почувши сигнал оповіщення, необхідно організувати переміщення учасників освітнього процесу у супроводі з учителем або відповідальною особою, яка після завершення небезпеки та оголошення відміни сигналу організує повернення учасників освітнього процесу до запланованих заходів, а також перевірятиме наявність учнів в укритті та у приміщеннях закладу освіти після завершення небезпеки.

У випадку сигналу небезпеки

відповідальна особа (черговий адміністратор)

1. Вмикає наявну систему оповіщення закладу.
  2. Контролює процес своєчасної евакуації усіх учасників освітнього процесу в захисне укриття.
  3. Після оголошення сигналу оповіщення перевіряє разом з черговими учителями всі приміщення на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямує до найближчого укриття.
  4. У середині захисної споруди контролює розміщення учасників освітнього процесу на визначених для них місцях, здійснює необхідну підтримку, забезпечує заходи для комфортного та спокійного перебування учнів в укритті
  5. Отримує звіт від вчителів про кількість дітей, які прибули в укриття відповідно до евакуаційного списку, сповіщає батьків учнів про перебування дітей у укритті.
  6. При потребі залучає медичного працівника (для швидкого надання медичної допомоги), психолога.
  7. Контролює спокійне переміщення до укриття дітей з ООП та їх перебування у спеціально визначених місцях (відповідно до класу).
  8. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги слідкує за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.

У випадку сигналу небезпеки

учитель під час уроку

1. Відразу завершує урок, сповіщає учнів про загрозу, а батьків у месенджерах– про переміщення дітей до укриття. Вимикає з  електромережі усі технічні засоби, світло, зачиняє кабінет.
  2. Організовує пересування дітей двома колонами в приміщенні класу, швидко залишає кабінет, бере в журналі евакуаційний список, відмічає відсутніх учнів у класі, супроводжує дітей у захисне укриття відповідно до затвердженої схеми евакуації.
  3. Для супроводу початкових класів педагог може залучати помічників, учнів старших класів.
  4. У середині захисної споруди вчитель відповідає за учнів, допомагає їм швидко та спокійно зайняти визначені для них місця, перевіряє наявність учнів у класі відповідно до евакуаційного списку.
  5. Під час перебування в захисній споруді вчителі здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування учнів, не залишають клас.

1. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі виводять усіх учнів з укриття організованими групами.
  2. Після оголошення про відбій тривоги вчитель повертається з учнями до класу, продовжує урок відповідно до розкладу.
  3. Під час переміщення до укриттів враховує наявність дітей з ООП. Попередньо проводить з ними навчання та бесіди, забезпечує спільно з асистентом вчителя швидке та спокійне переміщення їх до укриття, спеціальне місце розташування та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.
  4. Керується пам’яткою про порядок евакуації у закладі освіти.

учитель під час перерви

1. Учитель 5-11 класів  бере в журналі або у відповідального учня евакуаційний список класу, у якому має бути його наступний урок та йде в укриття, при можливості супроводжує учнів класу.
    2. Учитель 1-4 класів бере евакуаційний список, спеціальним сигналом збирає дітей на перерві та супроводжує у захисне укриття.
    3. За своєчасне направлення дітей в укриття відповідають чергові педагоги.
    4. В укритті розміщує дітей класу відповідно до схеми розташування, перебуває разом з ними, створює комфортні умови на час тривоги.
    5. Черговий учитель допомагає черговому адміністратору направити усіх учнів в укриття, перевірити усі приміщення на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, прямує до укриття.
    6. Керується пам’яткою про порядок евакуації у закладі освіти.

Учень у випадку сигналу небезпеки під час уроку

1.Оперативно збирає свої речі, слухає вказівки вчителя та організовано спускається в укриття з класом відповідно до схеми евакуації.

2. Дотримується правил безпеки під час пересування.

3. В укритті займає місце відповідно до схеми розташування класу.

4. Поводить себе стримано, допомагає при потребі однокласникам опанувати страх.

5.У разі потреби звертається за допомогою до медичної сестри , до вчителя або відповідального чергового адміністратора закладу.

6. Дотримується чистоти, може користуватися туалетом.

Учень у випадку сигналу небезпеки під час перерви

1.Швидко підійти до свого кабінету, до вчителя, взяти особисті речі та організовано спуститися в укриття  (1-4 класи)

2.Швидко і організовано самостійно спуститися в захисне укриття, взявши свої особисті речі (5-11 класи).

3. Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення відразу повинні швидко самостійно рухатися в приміщення закладу до укриття.

Технічний персонал у випадку сигналу небезпеки

Завершує свою роботу, оперативно спускається в укриття. Після завершення повітряної тривоги повертається до основної діяльності.

Персонал їдальні у випадку сигналу небезпеки

Завершує свою роботу, вимикають усі електроприлади (плити, чайники, духові шафи, бойлер) та оперативно спускається в укриття. Після завершення повітряної тривоги повертається до основної діяльності.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.